Zasady wysyłki opon obowiązujące w firmie kurierskiej K-EX

W związku ze zbliżającym się sezonem zimowym poniżej przedstawiamy zasady wysyłki opon obowiązujące w firmie kurierskiej K-EX :

 

-  o rozmiarze do 16 cali :pakujemy po 1-2 szt. Traktujemy i wyceniamy jako przesyłkę standardową z usługi Express (bez opcji Niestandard) - waga 30 kg

- o rozmiarze do 16 cali :  pakujemy po 3-4 szt. Traktujemy i wyceniamy jako przesyłkę Express Niestandard pod warunkiem że ich waga nie przekracza 30kg.

- o rozmiarze powyżej 16 cali - pakujemy po 1 szt. Traktujemy i wyceniamy jako przesyłkę standardową z usługi Express (bez opcji Niestandard) - waga 30 kg

- w przypadku przekroczenia wagi rzeczywistej 30 kg  przesyłkę wyceniamy z odpowiednich przedziałów wagowych LTL

- do samochodów terenowych czy ciężarowych powyżej 16 cali wyceniamy na zasadach jedna szt. - 1 paczka.

 

Wszystkie opony nadane do przewozu powinny być opakowane folią strecz lubtaśmą pozwalającą na trwałe umieszczenie listu przewozowego na przesyłce.

Firma kurierska K-ex zaczęła przykładać większą uwagę do weryfikacji przesyłek kurierskich.
Należy więc pamiętać, że podanie nieprawdziwych danych podczas wysyłania przesyłki kończy się zazwyczaj doliczeniem kosztów związanych z ceną usługi rzeczywistej przesyłki oraz dodatkowych kosztów za dokonanie weryfikacji wagi.

 
 
 
×
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.